Limpio İle Buzdolabı Nasıl Temizlenir?

Limpio İle Sakız Lekesi Nasıl Temizlenir?
27/03/2020
Corona Virüs Döneminde Limpio İle Hijyen
Corona Virüs Döneminde Limpio İle Hijyen
01/04/2020

Limpio İle Buzdolabı Nasıl Temizlenir?

Buzdolapları içerisindeki kaplarda bakteriler, gıda artıkları, sıvı döküntülerden kaynaklı lekeler sık görülür. Mikroorganizmalar gerek buzdolapları gerekse de derin dondurucularda zamanla çoğalabilirler. Veya derin dondurucunuz buzlanma yapıyorsa, bunlardan kurtulmak için, kazıyarak veya sürterek sert temizlik materyallerin kullanılması tavsiye edilmemektedir. Zira beyaz eşyanıza zarar verebilirsiniz.

Buzdolabı İç Temizliği

Limpio buharlı temizlik makinelerinin kuru ve sıcak buharı sayesinde, buzdolabı ve derin dondurucularınız da ki istenmeyen lekelerden, dolabınıza zarar vermeden, kurtulabilirsiniz. Bunun için buhar nozülü aparatı ve lüzum duyulursa uç fırça aparatı buhar hortumunun ucuna takılır ve yukarıdan aşağıya doğru buzdolabının içi buhar uygulaması ile temizlenmeye başlanılır.

Buharlı temizleme makinesi sizleri kir, küf, yağ, gıda artıkları, çürümüş gıdalar, sıvı lekeleri gibi inatçı, istemeyen görüntülerden kurtarır. Bu uygulamadan sonra istenmeyen kokular yerini naturel, doğal bir kokuya bırakır. Dolap altına biriken kalıntıları ise, şayet Limpio buharlı temizlik makinelerinin mikrofiber temizlik bezi kullanarak temizleyebilirsiniz.

Derin dondurucunuzdaki buzlanmayı buhar nozülü aparatını kullanarak, direk sıcak buhar uygulaması ile rahatlıkla çözebilirsiniz. Diğer temizlik yöntemlerinin aksine, Limpio buharlı temizlik makineleri, temizlik ve dezenfeksiyon konusunda çok etkili ve güçlü bir anti- bakteriyel özelliğe sahiptir. Gelişmiş Termal İyonik Sanitasyon (ATIS) teknolojisi ile donatılmış Limpio buharlı temizlik makinelerimiz, patojenleri ve zararlı bakterileri % 99.9 öldürür.

Limpio buharlı temizlik makinelerimiz ile kimyasal kullanmadan sadece buhar marifeti ile buzdolabı ve derin dondurucunuzu temizleyip dezenfeksiyonunu yaptığınızdan, çevreyi koruma açısından da güvenli bir temizlik yöntemidir.

Bu sayede dolabınızın içerisindeki gıdalara da zarar vermemiş olursunuz.

Buzdolabı Dış Temizliği

Limpio buharlı temizlik makineleri sadece buzdolaplarının içini değil, dış temizliğini de mükemmel şekilde yapar. Evinizde özellikle çocuklar etiket, çıkartma, reklam yapıştırmalarını genelde buzdolabı kapısına yapıştırırlar. Başlangıçta parlaklığından dolayı göze hoş gibi görünse de zamanla matlaşır, şekli bozulur, üst kısmı yırtılırak alttaki yapışkan yerinde kalır ve istenmeyen görüntü kirliliği oluşur.

Bu yapışkanlardan kurtulmak çok zor, uğraştırıcı ve rahatsız edicidir. Ama Limpio buharlı temizlik makinelerimiz sayesinde, hiç bir leke bırakmaksızın, dolabınıza zarar vermeden, saniyeler içerisinde bunlardan kurtulabilirsiniz.

Bunun için buhar nozülü aparatı ve lüzum duyulursa uç fırça aparatı buhar hortumunun ucuna takılır ve lekenin üzerine uygulanır. Uygulama alanı ilk aldığınız günkü gibi berrak ve yeni görünüme sahip olacaktır. Geri kalan kısımlarda da aynı aparat ile veya el mopunu kullanarak aynı görünümü elde edebilirsiniz.

Dolabınızın kapısını açıp kapamak için, her gün defalarca dokunduğunuz el tutamağına, buharı direk püskürterek oradaki leke ve mikroorganizmaları yok edebilirsiniz.

Tüm bu uygulamalar tamamlandığında buzdolabınızın içi ve dışı, aynı zamanda mikroplardan arınmış ve dezenfekte olmuş olur.

Comments are closed.