Limpio İle Evcil Hayvan Dışkıları Nasıl Temizlenir?

Limpio İle Mangal, Izgara Nasıl Temizlenir?
24/02/2020
Limpio İle Sakız Lekesi Nasıl Temizlenir?
27/03/2020

Limpio İle Evcil Hayvan Dışkıları Nasıl Temizlenir?

Evimizde beslediğimiz evcil hayvan dışkılarını doğru temizlemezsek zamanla bulunduğumuz ortamda kötü koku haricinde bakteri, küf ve mikroorganizmaların üremesine neden oluruz. Sağlığımız, halılarımız zarar görür ve heder olur. Ayrıca evcil hayvanlarımızın kıl, tüy döküntüleri de farklı sağlık problemlerini beraberinde getirir.

Kafeste yetiştirdiğiniz hayvanların, kafeslerinin temizlik ve dezenfeksiyonunu yapmak hem kendimiz, ailemiz, hem de kafes hayvanının sağlığı açısından önemlidir.

Akvaryumların camları zamanla yosunlaşmaya başlar. Ne hevesler ile beslediğiniz balıklar gözünüze çirkin gözükür. Limpio buharlı temizlik makinelerimizde…

Geleneksel temizlik prosedürleri ile kimyasal kullanarak yapılan gerek evcil hayvan dışkı temizliği, gerek kafes temizliği, gerekse de akvaryumların cam temizliği sizlerin, ailenizin veya beslemekte olduğunuz evcil hayvanlarının sağlığına zarar verebilir. Kaldı ki bu yöntem ile ne kafesi, ne akvaryum camını, ne de bulunduğunuz ortamı dezenfekte edemezsiniz.

Limpio buharlı temizlik makineleri, çok sıcak buharı, kuşunuz içerideyken dahi kafesi temizlemenize ve dezenfekte etmenize imkan verecek tasarımlarla donatılmıştır.

Limpio buharlı temizlik makineleri ile:

Evcil hayvan dışkıları

Buharlı temizlik makinesinin standart aksesuarından uygun olan aparatı kullanarak mevcut alanı temizleyip aynı anda dezenfeksiyonu sağlayabilirsiniz. Bu pislikler kurumuş olsalar dahi, Limpio buharlı temizlik makineleri ve geniş aksesuar çeşitliliği sayesinde kolayca kurtulabilirsiniz. Evcil hayvan idrar kalıntı veya lekeleri için, geniş fırça aparatına bir bez tokalayıp, leke üzerine buhar uygulayarak temizlik ve dezenfeksiyonu sağlayabilirsiniz.

Kıl tüy döküntüleri

Evcil hayvanınızdan dökülen kıl ve tüylerden, Limpio HEPA filtrasyon sistemine sahip buharlı temizlik makinelerinin vakumlama ünitesini kullanarak kurtulabilirsiniz. Bu uygulamayla aynı zamanda alerjenlerden, toz ve küçük partiküllerden de kurtulmuş olursunuz.

Kafes temizlik ve dezenfeksiyonu

Kafeslerinizi Limpio tasarımı el mopu sayesinde çok kısa sürede temizleyip, dezenfekte edebilirsiniz. Şayet hayvan dışkı kalıntıları kafes tellerine yapışmış ise, buhar nozülü ve fırçasını kullanarak kolayca temizleyebilirsiniz.

Akvaryum cam temizliği

Akvaryumun suyu minimize edilir veya boşaltılır. Limpio buharlı temizlik makinelerinin buhar nozülü ve ucunda fırçası ile küçük akvaryumların, cam temizleme aparatı ile büyük akvaryum camları temizlenir.

Comments are closed.